| Specifikationer | |
| Användning | Woodland |
| Blad-/barrfärg | Gröna |
| Slutlig höjd | 40 – 60 cm |
| Härdighet | A |
| pH | Lågt pH |
| Växtsätt | Tuvbildande |
| Ljusbehov | Halvskugga, skugga |
| Vattenbehov | Torkkänslig |
| CC-avstånd | 50 cm |
Majbräken
Ormbunke med krusiga, ljusgröna blad och röda stjälkar.
| Specifikationer | |
| Användning | Woodland |
| Blad-/barrfärg | Gröna |
| Slutlig höjd | 40 – 60 cm |
| Härdighet | A |
| pH | Lågt pH |
| Växtsätt | Tuvbildande |
| Ljusbehov | Halvskugga, skugga |
| Vattenbehov | Torkkänslig |
| CC-avstånd | 50 cm |
| Storlek | A-kval co, Solitär 5 L |
|---|