Adress

Essunga Heljesgården 462
465 94 Nossebro

Mail

info@essungaplantskola.se

Växel

0512-52001

Följ oss
Peter Welin
peter_welin
VD
peter@essungaplantskola.se
0512-52007
Johan Dahlenborg
johan_ dhalenborg
Odlingsansvarig

johan@essungaplantskola.se
070-655 20 01 

Carolina Carlsson
carolina_sv
Utveckling- och hållbarhetschef

carolina@essungaplantskola.se
073-596 83 39

Niklas Ulfheden
Nikas_Ulfheden
Försäljning & rådgivning
Sydvästra Sverige

niklas@essungaplantskola.se
070-294 00 04

Gustav Stål
gustav_stål
Försäljning & rådgivning
Östra Sverige

gustav@essungaplantskola.se
073-582 92 20

Jeanette Hammarberg
jeanette_hammarberg
Försäljning & rådgivning
Norra Sverige

jeanette@essungaplantskola.se
079-060 09 15

Ida Svensson
Ida_svensson
Försäljning & rådgivning
Privatkunder

ida@essungaplantskola.se
073-543 30 52

Nicklas Blomster
Plantering

blomster@essungaplantskola.se
079-060 09 11

Linda Essunger Tallberg
Linda_essunger_tallberg
Konferens

linda@essungaplantskola.se
076-319 90 70

Gunilla Lewerin
Gunilla_lewerin
Ekonomi
Administration
gunilla@essungaplantskola.se
0512-52004
Claudia Kalkreuter
Claudia_kalkreuter
Inköp
Vedartade växter

claudia@essungaplantskola.se
070-655 20 31

Pia Larsson
Inköp
Perenner

pia@essungaplantskola.se
073-535 69 31

Fler medarbetare

Utöver dessa har vi en rad duktiga utemedarbetare. De har hand om växtodlingen och allt som rör denna. Många av våra utemedarbetare har lång erfarenhet av gröna arbeten och mångfalden i deras bakgrund berikar vår verksamhet. Tillsammans hjälps vi alla åt för att varje dag skapa grönt mervärde från Essunga.

Varukorg
X