| Specifikationer | |
| Användning | Woodland |
| Blad-/barrfärg | Gröna |
| Slutlig höjd | 80-100 cm |
| Härdighet | A |
| Växtsätt | Tuvbildande |
| Ljusbehov | Halvskugga, skugga |
| CC-avstånd | 40 cm |
| Vattenbehov | Torkkänslig |

Amerikanskt träjon
Storvuxen ormbunke med fjäderlika, mörkgröna till guldgröna blad.
| Specifikationer | |
| Användning | Woodland |
| Blad-/barrfärg | Gröna |
| Slutlig höjd | 80-100 cm |
| Härdighet | A |
| Växtsätt | Tuvbildande |
| Ljusbehov | Halvskugga, skugga |
| CC-avstånd | 40 cm |
| Vattenbehov | Torkkänslig |
| Storlek | A-kval co, 2 L |
|---|