| Specifikationer | |
| Användning | Stenparti |
| Blomningsperiod | Juli, augusti |
| Slutlig höjd | 1-10 cm |
| Härdighet | A* |
| Jordmån | Sandig jord |
| Växtsätt | Marktäckande |
| Ljusbehov | Sol |
| Vattenbehov | Torktålig |
| CC-avstånd | 25 cm |
Taklök
En mix av blandade sorter av taklök. Torktålig.
För beställning av denna produkt, kontakta ansvarig säljare
| Specifikationer | |
| Användning | Stenparti |
| Blomningsperiod | Juli, augusti |
| Slutlig höjd | 1-10 cm |
| Härdighet | A* |
| Jordmån | Sandig jord |
| Växtsätt | Marktäckande |
| Ljusbehov | Sol |
| Vattenbehov | Torktålig |
| CC-avstånd | 25 cm |
| Storlek | Solitär 2 L, Solitär 5 L |
|---|