| Specifikationer | |
| Användning | Vattennära |
| Blad-/barrfärg | Gröna |
| Blomfärg | Vit |
| Blomningsperiod | Juli, augusti, september, oktober |
| Slutlig höjd | 20-40 cm |
| Härdighet | A |
| Höstfärg | Ja |
| Växtsätt | Rakt |
| Ljusbehov | Sol |
| Vattenbehov | Torkkänslig |
| CC-avstånd | 35 cm |

Bäcklysing
Blommar länge med vita blommor i långa ax. Lansettformade, gröna blad som efterföljs av rödorange höstfärg.
För beställning av denna produkt, kontakta ansvarig säljare
| Specifikationer | |
| Användning | Vattennära |
| Blad-/barrfärg | Gröna |
| Blomfärg | Vit |
| Blomningsperiod | Juli, augusti, september, oktober |
| Slutlig höjd | 20-40 cm |
| Härdighet | A |
| Höstfärg | Ja |
| Växtsätt | Rakt |
| Ljusbehov | Sol |
| Vattenbehov | Torkkänslig |
| CC-avstånd | 35 cm |