| Specifikationer | |
| Användning | Stenparti |
| Blad-/barrfärg | Silvriga |
| Blomfärg | Rosa |
| Blomningsperiod | Maj, juni |
| Slutlig höjd | 10-20 cm |
| Härdighet | A |
| Vintergrön | Ja |
| Växtsätt | Marktäckande |
| Ljusbehov | Sol, halvskugga |
| CC-avstånd | 35 cm |
Rosenplister
Snabbväxande marktäckare med silvervitt bladverk och rosa blommor.
För beställning av denna produkt, kontakta ansvarig säljare
| Specifikationer | |
| Användning | Stenparti |
| Blad-/barrfärg | Silvriga |
| Blomfärg | Rosa |
| Blomningsperiod | Maj, juni |
| Slutlig höjd | 10-20 cm |
| Härdighet | A |
| Vintergrön | Ja |
| Växtsätt | Marktäckande |
| Ljusbehov | Sol, halvskugga |
| CC-avstånd | 35 cm |