| Specifikationer | |
| Användning | Woodland |
| Blad-/barrfärg | Gröna |
| Blomfärg | Rosa |
| Blomningsperiod | Juni, juli, augusti |
| Slutlig höjd | 80 – 100 cm |
| Härdighet | A |
| Växtsätt | Tuvbildande |
| Ljusbehov | Sol, halvskugga |
| CC-avstånd | 40 cm |

Stjärnflocka
Mormorsväxt med ljusrosa, stjärnlika blommor i korgformade blomflockar. Fin till snitt. Grönt kulturarv ®
För beställning av denna produkt, kontakta ansvarig säljare
| Specifikationer | |
| Användning | Woodland |
| Blad-/barrfärg | Gröna |
| Blomfärg | Rosa |
| Blomningsperiod | Juni, juli, augusti |
| Slutlig höjd | 80 – 100 cm |
| Härdighet | A |
| Växtsätt | Tuvbildande |
| Ljusbehov | Sol, halvskugga |
| CC-avstånd | 40 cm |
| Storlek | A-kval co, Solitär 5 L |
|---|