| Specifikationer | |
| Användning | Woodland |
| Blad-/barrfärg | Röda |
| Blomfärg | Rosa |
| Blomningsperiod | Juli, augusti |
| Slutlig höjd | 40 – 60 cm |
| Härdighet | A |
| Växtsätt | Rakt |
| Ljusbehov | Sol, halvskugga |
| Vattenbehov | Torkkänslig |
| CC-avstånd | 40 cm |

Astilbe
Rosa plymer på stabila stjälkar och ett flikigt, mörkrött bladverk. Lättskött och fin till snitt.
För beställning av denna produkt, kontakta ansvarig säljare
| Specifikationer | |
| Användning | Woodland |
| Blad-/barrfärg | Röda |
| Blomfärg | Rosa |
| Blomningsperiod | Juli, augusti |
| Slutlig höjd | 40 – 60 cm |
| Härdighet | A |
| Växtsätt | Rakt |
| Ljusbehov | Sol, halvskugga |
| Vattenbehov | Torkkänslig |
| CC-avstånd | 40 cm |
| Storlek | A-kval co, Solitär 5 L |
|---|