| Specifikationer | |
| Användning | Snittblomma |
| Blad-/barrfärg | Gröna |
| Blomfärg | Lila |
| Blomningsperiod | September, oktober |
| Slutlig höjd | 60 – 80 cm |
| Härdighet | A |
| Växtsätt | Buskigt |
| Ljusbehov | Sol, halvskugga |
| CC-avstånd | 40 cm |
Hjärtaster
Blommar rikligt på hösten med blåvioletta blommor och gul mitt. Uppskattas av fjärilar och bin. Fin till snitt. Drabbas lätt av mjöldagg på torra platser.
För beställning av denna produkt, kontakta ansvarig säljare
| Specifikationer | |
| Användning | Snittblomma |
| Blad-/barrfärg | Gröna |
| Blomfärg | Lila |
| Blomningsperiod | September, oktober |
| Slutlig höjd | 60 – 80 cm |
| Härdighet | A |
| Växtsätt | Buskigt |
| Ljusbehov | Sol, halvskugga |
| CC-avstånd | 40 cm |
| Storlek | A-kval co, Solitär 5 L |
|---|