| Specifikationer | |
| Användning | Stenparti |
| Blad-/barrfärg | Gröna |
| Blomfärg | Gul |
| Blomningsperiod | Maj, juni |
| Slutlig höjd | 20-40 cm |
| Härdighet | B |
| Växtsätt | Tuvbildande |
| Ljusbehov | Sol, halvskugga |
| Vattenbehov | Torkkänslig |
| CC-avstånd | 35 cm |

Flikanemon
Gröna flikiga blad och ljusgula, stjärnformade blommor med gul mitt. Fin till snitt.
För beställning av denna produkt, kontakta ansvarig säljare
| Specifikationer | |
| Användning | Stenparti |
| Blad-/barrfärg | Gröna |
| Blomfärg | Gul |
| Blomningsperiod | Maj, juni |
| Slutlig höjd | 20-40 cm |
| Härdighet | B |
| Växtsätt | Tuvbildande |
| Ljusbehov | Sol, halvskugga |
| Vattenbehov | Torkkänslig |
| CC-avstånd | 35 cm |
| Storlek | A-kval co, Solitär 5 L |
|---|