| Specifikationer | |
| Användning | Marktäckning |
| Blad-/barrfärg | Orange |
| Blomfärg | Blå |
| Blomningsperiod | Juni |
| Slutlig höjd | 10-20 cm |
| Härdighet | A |
| Växtsätt | Marktäckande |
| Ljusbehov | Sol, halvskugga, skugga |
| Vattenbehov | Torkkänslig |
| CC-avstånd | 35 cm |

Revsuga
Snabbväxande marktäckare med upprättväxande, blå blommor och gul/orangea blad. Föredrar lite skuggigare lägen.
| Specifikationer | |
| Användning | Marktäckning |
| Blad-/barrfärg | Orange |
| Blomfärg | Blå |
| Blomningsperiod | Juni |
| Slutlig höjd | 10-20 cm |
| Härdighet | A |
| Växtsätt | Marktäckande |
| Ljusbehov | Sol, halvskugga, skugga |
| Vattenbehov | Torkkänslig |
| CC-avstånd | 35 cm |
| Storlek | A-kval co, Solitär 5 L |
|---|