| Specifikationer | |
| Användning | Trädgårdsväxt |
| Blad-/barrfärg | Gröna |
| Blomfärg | Vit |
| Slutlig höjd | 40 – 60 cm |
| Härdighet | 2 |
| Skörd | September |
| Fruktens egenskaper | Söt smak, fast fruktkött |
| pH | Lågt pH |
| Jordmån | Lerjord |
| Växtsätt | Rakt |
| Ljusbehov | Sol |
| CC-avstånd | 50 cm |

Trädgårdshallon
Stora, avlånga, djupröda hallon. Passar bra till desserter, att frysa och är även goda att äta direkt.
| Specifikationer | |
| Användning | Trädgårdsväxt |
| Blad-/barrfärg | Gröna |
| Blomfärg | Vit |
| Slutlig höjd | 40 – 60 cm |
| Härdighet | 2 |
| Skörd | September |
| Fruktens egenskaper | Söt smak, fast fruktkött |
| pH | Lågt pH |
| Jordmån | Lerjord |
| Växtsätt | Rakt |
| Ljusbehov | Sol |
| CC-avstånd | 50 cm |
| Storlek | A-kval co |
|---|