| Specifikationer | |
| Användning | Snittblomma |
| Blad-/barrfärg | Gröna |
| Blomfärg | Rosa |
| Blomningsperiod | Augusti, september, oktober |
| Slutlig höjd | 20-40 cm |
| Härdighet | B* |
| Växtsätt | Buskigt |
| Ljusbehov | Sol, halvskugga |
| Vattenbehov | Torkkänslig |
| CC-avstånd | 35 cm |

Stor höstanemon
Stora, enkla, rosaröda blommor med gul mitt som har ett buskigt växtsätt. Fin i stora bestånd.
För beställning av denna produkt, kontakta ansvarig säljare
| Specifikationer | |
| Användning | Snittblomma |
| Blad-/barrfärg | Gröna |
| Blomfärg | Rosa |
| Blomningsperiod | Augusti, september, oktober |
| Slutlig höjd | 20-40 cm |
| Härdighet | B* |
| Växtsätt | Buskigt |
| Ljusbehov | Sol, halvskugga |
| Vattenbehov | Torkkänslig |
| CC-avstånd | 35 cm |
| Storlek | A-kval co, Solitär 5 L |
|---|